31
Počet partnerov
Verejná správa
Trenčiansky samosprávny kraj
Trenčiansky samosprávny kraj (skrátene „TSK“) je samostatný územný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky so sídlom v Trenčíne, ktorý bol zriadený zákonom č. 302/2001 Z. z. Orgánmi Trenčianskeho samosprávneho kraja sú predseda TSK a Zastupiteľstvo TSK. Výkonným orgánom predsedu TSK a Zastupiteľstva TSK je Úrad TSK. Predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja je Ing. Jaroslav Baška. Prvýkrát bol zvolený do funkcie predsedu vo voľných v roku 2013 a opakovane v roku 2017. Zastupuje samosprávny kraj navonok; v majetkovoprávnych vzťahoch, pracovnoprávnych vzťahoch a v iných vzťahoch je štatutárnym orgánom; rozhoduje aj vo veciach, v ktorých zákon zveruje samosprávnemu kraju rozhodovanie o právach a povinnostiach právnických osôb a fyzických osôb v oblasti verejnej správy okrem vecí, o ktorých na jeho návrh rozhoduje organizačný útvar úradu určený v organizačnom poriadku úradu.
MŠVVŠ SR: Odbor detí a mládeže
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR je ústredným orgánom štátnej správy, prostredníctvom ktorého sa zabezpečuje realizácia štátnej politiky vo vzťahu k deťom a mládeži. Úlohy v oblasti neformálneho vzdelávania detí a mládeže zabezpečuje odbor detí a mládeže predovšetkým v týchto oblastiach: príprava koncepčných a normotvorných materiálov v tejto oblasti; vydáva potvrdenia o získaní odbornej spôsobilosti na výkon špecializovaných činností v oblasti práce s mládežou; metodické riadenie činnosti centier voľného času a školských stredísk záujmovej činnosti; medzinárodná spolupráca v oblasti detí a mládeže; finančná podpora práce s deťmi a mládežou.
Centrum voľného času Prievidza
Centrum voľného času Prievidza je školské zariadenie, ktoré poskytuje predovšetkým neformálne vzdelávanie na základe poskytovania záujmovej činnosti, ktorá sa realizuje v priamej činnosti záujmových útvarov v priestoroch centra. Záujmová činnosť je realizovaná na základe Výchovného – vzdelávacieho programu centra voľného času, ktorý sa realizuje v niekoľkých tematických oblastiach výchovy: vzdelávacia oblasť, spoločensko-vedná oblasť, pracovno-technická oblasť, prírodovedno-environmentálna oblasť, esteticko-výchovná oblasť, telovýchovná oblasť.
Centrum voľného času Púchov
Centrum voľného času Púchov je školské zariadenie Mesta Púchov s celoročnou prevádzkou, zabezpečujúce výchovno-vzdelávaciu, záujmovú a rekreačnú činnosť detí, mládeže a rodičov v ich voľnom čase. Od 1. 4. 2002 je CVČ Včielka zariadenie s právnou subjektivitou, samostatná rozpočtová organizácia. Má dlhoročnú históriu, bolo založené 15. 10. 1961 ako Dom pionierov a mládeže v Púchove. V súčasnosti sídli v areáli MŠK Púchov, v objekte bývalej lodenice.
Centrum voľného času Myjava
Centrum voľného času ako školské výchovno-vzdelávacie zariadenie mesta Myjava pre využívanie voľného času deti a mládeže orientuje svoju činnosť najmä v mimo vyučovacom čase tak, aby prispelo k užšiemu prepojeniu vyučovacieho procesu a mimoškolskej výchovno-vzdelávacej činnosti. Ponúka pre detí a mládež možnosti užitočného trávenia voľného času na základe vlastného výberu podľa záujmov a potrieb vlastnej sebarealizácie v oblasti vedy a techniky, tvorby a ochrany životného prostredia, spoločenskej výchovy a zábavy, kultúrno-výchovnej činnosti, pohybových aktivít, športu a rekreačnej činnosti s dôrazom na relaxáciu, zábavu a rozvoj osobnosti.
Ostatní partneri
TeCeMko ‒ TRENČIANSKE CENTRUM MLÁDEŽE o. z.
TeCeMko ‒ občianske združenie zamerané svojou činnosťou pre deti a mládež do 30 rokov veku. TeCeMko sme založili v máji 2012. Mládež a komunita - dva fenomény, ktoré nás spájajú a máme záujem sa podieľať na ich rozvoji. TeCeMko je apolitické a otvorené občianske združenie, je dobrovoľným združením občanov a činnosť vytvárame bez ohľadu na svetonázorovú, politickú či národnú príslušnosť našich členov a cieľovej skupiny. Občianske združenie je právnická osoba a založené bolo na dobu neurčitú.
Rada mládeže Trenčianskeho kraja
Rada mládeže Trenčianskeho kraja (skrátene RMTNK) je demokratické, dobrovoľné združenie detských a mládežníckych organizácií, nezávislé na politických stranách a hnutiach a pôsobí na území Trenčianskeho samosprávneho kraja. Jej cieľom je zastupovať oprávnené záujmy detí a mládeže a pomáhať tak pri vytváraní podmienok pre všestranný rozvoj detí a mládeže po stránke telesnej, duševnej, duchovnej a sociálnej na území Trenčianskeho samosprávneho kraja.
Silnejší slabším
Silnejší slabším je občianske združenie zamerané na pomoc znevýhodneným občanom so zdravotnými postihnutiami, materiálnymi problémami, ktorí sa nachádzajú v zložitých životných situáciách. Pomáhajú aj jednotlivcom, ktorí sa ocitli v zlej sociálno-ekonomickej situácii. Ich hlavnými cieľovými skupinami sú deti a mládež z detských domovov, domovov sociálnych služieb, deti zo sociálne slabších rodín, ale aj deti z bežných rodín. Vzájomnými aktivitami medzi jednotlivými skupinami búrajú predsudky a učia sa jeden od druhého.
Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu
Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote. Jedná sa o overený medzinárodný vzdelávací program so silným prepojením na britskú kráľovskú rodinu, keďže bol založený v roku 1956 vojvodom z Edinburghu. Podporuje mladých ľudí na ich ceste k zodpovednosti, samostatnosti, sebavedomiu, budúcemu uplatneniu sa ak spoločnej zodpovednosti.
Slovenský zväz ľadového hokeja
Slovenský zväz ľadového hokeja je nezávislý, apolitický športový zväz, ktorý združuje kluby, športovcov a športových odborníkov a iných členov, ktorí sa podieľajú na jeho poslaní. SZĽH združuje aj regionálne zväzy ľadového hokeja vo forme občianskych združení, ktoré sú zapísané v registri občianskych združení Slovenskej republiky, prípadne ďalšie záujmové združenia fyzických a právnických osôb, ktoré súvisia s činnosťou v hokeji.
Slovenská obchodná a priemyselná komora
Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) je verejnoprávna inštitúcia, ktorá vznikla na základe zákona č. 9/1992 Zb. o obchodných a priemyselných komorách pôvodne s povinným členstvom. Pôsobí na celom území Slovenska (v každom krajskom meste je zriadená regionálna komora SOPK) a je zameraná na ochranu a podporu podnikania a na koordináciu spoločných záujmov svojich členov v podnikateľskej činnosti v tuzemsku i v zahraničí. Členmi SOPK sú právnické aj fyzické osoby, ktoré vykonávajú podnikateľskú činnosť v hospodárskych odvetviach alebo ktoré majú svojím zameraním vzťah k podnikateľskej činnosti. SOPK má zastúpenie aj v medzinárodných komorách, a to v Združení európskych obchodných a priemyselných komôr Eurochambres so sídlom v Bruseli a v Medzinárodnej obchodnej komore so sídlom v Paríži.
I AMbitious
I AMbitious je ročný, nadupaný program neformálneho vzdelávania, kde stretneš ambicióznych stredoškolákov. Program vznikol z túžby prepájať proaktívnych študentov s inšpiratívnymi profesionálmi, ktorí im predávajú svoje osobné aj kariérne vedomosti a skúsenosti. Kvôli efektivite práce so stredoškolákmi sa program zameriava na ich rozvoj v jednotlivých krajoch. V I AMbitious chcú, aby mal každý mladý človek možnosť rásť, pripraviť sa na prax v súkromnom, verejnom či neziskovom sektore, byť aktívnym pre svoje okolie, vzdelávať sa a prepájať sa s inšpiratívnymi profesionálmi z každého kúta Slovenska.
Youthwatch
YouthWatch je občianske združenie, apolitická dobrovoľná záujmová organizácia, združujúca odborníkov v oblasti práce s mládežou a politiky voči mládeži. Mládežnícku politiku chápe ako riadenie vecí verejných s cieľom zvyšovania kvality života mladých ľudí. Prispieva k zvyšovaniu kvality práce s mládežou a mládežníckej politiky sledovaním trendov, prinášaním inovácií a rozvojom mladých ľudí a tých, ktorí s nimi pracujú.
Eduma
V Edume vsádzajú na emocionálne učenie a storytelling. Cez zážitkové workshopy a tréningy vzdelávajú kľúčových aktérov v oblasti vzdelávania, sociálnej práce a zamestnávania, ktorí rozvíjajú mladých a učia ich porozumieť potrebám ľudí s prekážkami v našej spoločnosti. Spolupracuje s učiteľmi, mladými ľuďmi a lídrami na školách, s vysokoškolskými pedagógmi i so študentmi na univerzitách, ktorí sa pripravujú na pomáhajúce profesie. Je prvá organizácia na Slovensku, ktorá prišla s inovatívnym vzdelávacím portálom Onlinezivakniznica.sk. Tvoria ho autentické video príbehy ľudí s rôznymi prekážkami.
Mediálni partneri
Dubnická internetová telka
Dubnickú internetovú telku tvorí tím mladých ľudí prevažne stredoškolákov a vysokoškolákov z Dubnice nad Váhom a jej okolia od Ilavy až po Trenčín. Majú za to, že objektívna informovanosť v našom kraji viazne, a preto sa rozhodli založiť médium, ktoré dokáže divákom poskytnúť pravdivý náhľad na dianie v našom regióne. Jedným z cieľom tohto projektu je aj zapojenie mladých ľudí do dialógov zo samosprávami. Tento projekt bol spolufinancovaný z európskeho grantového programu Mládež v akcii. Dohľad nad týmto programom zabezpečuje na Slovensku Slovenský inštitút mládeže - IUVENTA.
Medzinárodné partnerstvá
Zespół Taneczny Nowinka Skwierzyna/Przytoczna
Tanečná skupina NOWINKA - NEW DANCE pôsobí vo Vzdelávacom tíme v Skwierzyne (1988) a v Mestskom kultúrnom centre v Przytoczne (2012). Zakladateľom skupiny bola Nadzieja Szczepaniak. Od roku 2002 pôsobila ako choreografka a inštruktorka tanečnica NOWINKA - NEW DANCE - Manuela Mamys, ktorá je umeleckou manažérkou. Združenia, v ktorých skupina pôsobí, sú okrem iného zakladajúcim členom poľskej rady mládežníckych organizácií a členov poľskej tanečnej asociácie a poľskej akrobatickej asociácie Rock 'n' Roll.
Prázdninová škola Lipnice
Prázdninová škola Lipnice (CZ) je nezisková organizácia, ktorá pomáha ľuďom objavovať a rozvinúť vlastný potenciál, posilňuje odvahu, tvorivosť a schopnosť postaviť sa za seba, za druhých a svet okolo. Ich kurzy sú zážitkom, ktorý vyvoláva pozitívne zmeny v jednotlivcoch a spoločnosti. Už cez 40 rokov vytvára jedinečnú metódu zážitkovej pedagogiky, ktorú ponúkajú širokej vedomosti, školám i neziskovému sektoru. Ukazuje, že učenie môže byť iné a zábavné.
Centrum pro podporu podnikání a zaměstnanosti
Centrum pro podporu podnikání a zaměstnanosti, z.ú. Organizácia bola založená v roku 2018 spoločnosťou Heimstaden. Svojou činnosťou sa snaží zvýšiť podnikavosť obyvateľov v Moravsko-sliezskom regióne. Medzi hlavnú činnosť patrí vzdelávanie, poradenstvo v oblasti udržateľného podnikania a sociálnych inovácií a coworkingové centrum. V rámci podnikateľského poradenstva sa snažia pomáhať začínajúcim podnikateľom realizovať ich podnikateľský zámer na princípoch udržateľného rastu. Ďalej prevádzkujú projektový inkubátor pre mladých, v ktorom sa mladí ľudia učia vymýšľať, realizovať i finančne vyúčtovávať malé komunitne prospešné projekty.
Petrklíč help
Petrklíč help
Petrklíč help je miestom, kde mladí ľudia nachádzajú priestor ku kreativite a príležitosť na dobrovoľníctvo, rozvoj, poučenie, odpočinok i zábavu. Petrklíč help je mládežnícka, vzdelávacia a inovačná nezisková organizácia pôsobiaca od roku 2005. Má bohaté skúsenosti s neformálnym vzdelávaním, poradenstvom, dobrovoľníctvom, rozvojom mladých ľudí a ich myšlienok, cezhraničnou i medzinárodnou spoluprácou, ekologickou problematikou a participáciou mládeže.
Vízia: byť miestom na Sliezsku, kde ľudia nachádzajú priestor ku kreativite a príležitosť na dobrovoľníctvo, rozvoju, poučenie, odpočinku i zábave. Misia: pomáhať mladým ľuďom uspieť tým, že pre nich hľadajú možnosti, ako realizovať ich nápady. Hodnoty: veriť v schopnosti mladých ľudí; usilovať sa o nadviazanie osobného vzťahu; rozvíjať programy, ktoré sú cenené pre svoju inovatívnosť, prepracovanosť, variabilnosť, hravosť a poučiteľnosť, načúvať nápadom; byť otvorení všetkým; spolupracovať a vážiť si prácu iných organizácií.
Petrklíč help je miestom, kde mladí ľudia nachádzajú priestor ku kreativite a príležitosť na dobrovoľníctvo, rozvoj, poučenie, odpočinok i zábavu. Petrklíč help je mládežnícka, vzdelávacia a inovačná nezisková organizácia pôsobiaca od roku 2005. Má bohaté skúsenosti s neformálnym vzdelávaním, poradenstvom, dobrovoľníctvom, rozvojom mladých ľudí a ich myšlienok, cezhraničnou i medzinárodnou spoluprácou, ekologickou problematikou a participáciou mládeže.
Vízia: byť miestom na Sliezsku, kde ľudia nachádzajú priestor ku kreativite a príležitosť na dobrovoľníctvo, rozvoju, poučenie, odpočinku i zábave. Misia: pomáhať mladým ľuďom uspieť tým, že pre nich hľadajú možnosti, ako realizovať ich nápady. Hodnoty: veriť v schopnosti mladých ľudí; usilovať sa o nadviazanie osobného vzťahu; rozvíjať programy, ktoré sú cenené pre svoju inovatívnosť, prepracovanosť, variabilnosť, hravosť a poučiteľnosť, načúvať nápadom; byť otvorení všetkým; spolupracovať a vážiť si prácu iných organizácií.
Nadácia FEIS
Nadácia FEIS
Poslaním nadácie FEIS je rozširovať obzory mladých ľudí a dopĺňať ich vzdelávanie v oblastiach, ktoré sú zanedbávané tradičným vzdelávacím systémom. Nadácia európskych iniciatív v Sliezsku (FEIS) bola založená v roku 2010. Jej hlavnými cieľmi sú: rozvoj občianskej spoločnosti, podpora európskej spolupatričnosti, začlenenie vylúčených osôb alebo osôb ohrozených vylúčením k účasti na spoločenskej aktivite, mobilizácia mladých ľudí k účasti na verejných veciach a podpora kultúrnych a geografických hodnôt poľskej provincie - Sliezska v Európe. Od roku 2019 sa FEIS stará o radu mládeže v Bytome. Jeho vznik bol výsledkom dvojročného projektu www.youthcards.eu, ktorý vybral miestnych vedúcich mládeže. V súčasnosti si ich činnosť v rámci mládežníckeho mestského zastupiteľstva vyžaduje ďalšiu podporu, predovšetkým v oblasti medzinárodnej a regionálnej spolupráce. FEIS pôsobí v sieti mimovládnych organizácií mesta Bytom - MNO FORUM. Jedným z výsledkov fóra je založenie pracovnej skupiny pre mestské dobrovoľníctvo.
Poslaním nadácie FEIS je rozširovať obzory mladých ľudí a dopĺňať ich vzdelávanie v oblastiach, ktoré sú zanedbávané tradičným vzdelávacím systémom. Nadácia európskych iniciatív v Sliezsku (FEIS) bola založená v roku 2010. Jej hlavnými cieľmi sú: rozvoj občianskej spoločnosti, podpora európskej spolupatričnosti, začlenenie vylúčených osôb alebo osôb ohrozených vylúčením k účasti na spoločenskej aktivite, mobilizácia mladých ľudí k účasti na verejných veciach a podpora kultúrnych a geografických hodnôt poľskej provincie - Sliezska v Európe. Od roku 2019 sa FEIS stará o radu mládeže v Bytome. Jeho vznik bol výsledkom dvojročného projektu www.youthcards.eu, ktorý vybral miestnych vedúcich mládeže. V súčasnosti si ich činnosť v rámci mládežníckeho mestského zastupiteľstva vyžaduje ďalšiu podporu, predovšetkým v oblasti medzinárodnej a regionálnej spolupráce. FEIS pôsobí v sieti mimovládnych organizácií mesta Bytom - MNO FORUM. Jedným z výsledkov fóra je založenie pracovnej skupiny pre mestské dobrovoľníctvo.
Fajudis
FAJUDIS . Federação das Associações Juvenis do Distrito de Santarém Portugal
PThe Federation of Santarém District Youth Associations is headquartered in Constance, is a non-profit organization whose permanent mission support and stimulate the youth associations in the district of Santarém, always with the aim to enhance and promote youth associations, pointing out the its potential in local development and the formation of youth, promoting actions that mobilize / girls and associations for an entrepreneurial attitude in associations concerned. On the other hand, offers and streamlines various support services to both associations as directly to / for young people, provides a resource center, and with that knowledge is increasingly the engine of our society, in this sense we have a growing concern boost training activities for / young and associations in the sense of empowerment skills of / the same / as in particular in the areas of associations and personal, social and professional development. The Federation is governed by the following principles: a) Promotion of Equality between Men and Women; b) Promotion of Equal Opportunities; c) partnerships promotion; d) promotion of volunteering; e) Promotion of Local and Social Development; f) Promotion of Entrepreneurship; g) International Cooperation Promotion. A primary concern of the Federation is to have a constant awareness of youth associative reality in the district, as well as meet the needs and aspirations of youth in order to mobilize and sensitize the various entities that work with and for / the young people to develop projects and activities according to your expectations, hence the studies and participation in international projects, national and local, within several areas, gender equality, solidarity, voluntary, international cooperation, civic participation, active citizenship, democracy, entrepreneurship among others. Therefore promotes, in the above mentioned areas, initiatives and drive activities that encourage / girls and associations. Alongside all these initiatives / projects have been establishing various protocols and partnerships, including with IPT - Polytechnic Institute of Tomar; the 21 Municipalities of Santarém and some parishes; IPDJ - Portuguese Institute of Sport and Youth; FNAJ - National Federation of Youth Associations; ANIMAR - Portuguese Association for Local Development; Europe Direct Information Centre of Santarém; Pro-Carso - Serras Associations Network of Aires and lamps; secondary schools, professional and above in Santarém District; Supraconcelhia Middle Tagus platform and Platform Wetland Tagus Supraconcelhia and participate actively in the municipal councils of township youth. In this sense, and through the promotion of this project, we intend to continue the work we have been developing for youth, discovering, sharing and identifying new realities and cultures promoting cultural diversity, as well as respect and tolerance for this.
PThe Federation of Santarém District Youth Associations is headquartered in Constance, is a non-profit organization whose permanent mission support and stimulate the youth associations in the district of Santarém, always with the aim to enhance and promote youth associations, pointing out the its potential in local development and the formation of youth, promoting actions that mobilize / girls and associations for an entrepreneurial attitude in associations concerned. On the other hand, offers and streamlines various support services to both associations as directly to / for young people, provides a resource center, and with that knowledge is increasingly the engine of our society, in this sense we have a growing concern boost training activities for / young and associations in the sense of empowerment skills of / the same / as in particular in the areas of associations and personal, social and professional development. The Federation is governed by the following principles: a) Promotion of Equality between Men and Women; b) Promotion of Equal Opportunities; c) partnerships promotion; d) promotion of volunteering; e) Promotion of Local and Social Development; f) Promotion of Entrepreneurship; g) International Cooperation Promotion. A primary concern of the Federation is to have a constant awareness of youth associative reality in the district, as well as meet the needs and aspirations of youth in order to mobilize and sensitize the various entities that work with and for / the young people to develop projects and activities according to your expectations, hence the studies and participation in international projects, national and local, within several areas, gender equality, solidarity, voluntary, international cooperation, civic participation, active citizenship, democracy, entrepreneurship among others. Therefore promotes, in the above mentioned areas, initiatives and drive activities that encourage / girls and associations. Alongside all these initiatives / projects have been establishing various protocols and partnerships, including with IPT - Polytechnic Institute of Tomar; the 21 Municipalities of Santarém and some parishes; IPDJ - Portuguese Institute of Sport and Youth; FNAJ - National Federation of Youth Associations; ANIMAR - Portuguese Association for Local Development; Europe Direct Information Centre of Santarém; Pro-Carso - Serras Associations Network of Aires and lamps; secondary schools, professional and above in Santarém District; Supraconcelhia Middle Tagus platform and Platform Wetland Tagus Supraconcelhia and participate actively in the municipal councils of township youth. In this sense, and through the promotion of this project, we intend to continue the work we have been developing for youth, discovering, sharing and identifying new realities and cultures promoting cultural diversity, as well as respect and tolerance for this.