31
Počet partnerov
Verejná správa
Trenčiansky samosprávny kraj
Trenčiansky samosprávny kraj (skrátene „TSK“) je samostatný územný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky so sídlom v Trenčíne, ktorý bol zriadený zákonom č. 302/2001 Z. z. Orgánmi Trenčianskeho samosprávneho kraja sú predseda TSK a Zastupiteľstvo TSK. Výkonným orgánom predsedu TSK a Zastupiteľstva TSK je Úrad TSK. Predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja je Ing. Jaroslav Baška. Prvýkrát bol zvolený do funkcie predsedu vo voľných v roku 2013 a opakovane v roku 2017. Zastupuje samosprávny kraj navonok; v majetkovoprávnych vzťahoch, pracovnoprávnych vzťahoch a v iných vzťahoch je štatutárnym orgánom; rozhoduje aj vo veciach, v ktorých zákon zveruje samosprávnemu kraju rozhodovanie o právach a povinnostiach právnických osôb a fyzických osôb v oblasti verejnej správy okrem vecí, o ktorých na jeho návrh rozhoduje organizačný útvar úradu určený v organizačnom poriadku úradu.
MŠVVŠ SR: Odbor detí a mládeže
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR je ústredným orgánom štátnej správy, prostredníctvom ktorého sa zabezpečuje realizácia štátnej politiky vo vzťahu k deťom a mládeži. Úlohy v oblasti neformálneho vzdelávania detí a mládeže zabezpečuje odbor detí a mládeže predovšetkým v týchto oblastiach: príprava koncepčných a normotvorných materiálov v tejto oblasti; vydáva potvrdenia o získaní odbornej spôsobilosti na výkon špecializovaných činností v oblasti práce s mládežou; metodické riadenie činnosti centier voľného času a školských stredísk záujmovej činnosti; medzinárodná spolupráca v oblasti detí a mládeže; finančná podpora práce s deťmi a mládežou.
IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže
IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže je štátna inštitúcia, priamo riadená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Predmetom jej činnosti je práca s mládežou mimo školy a rodiny a mládežnícka politika na Slovensku aj mimo neho. Cieľom aktivít je implementácia štátnej politiky voči deťom a mládeži. Základné oblasti aktivít IUVENTY vychádzajú z prioritných tém mládežníckej politiky: participácia mládeže na živote obce, školy, regiónu; rozvoj mládežníckeho dobrovoľníctva; výchova k ľudským právam; neformálne vzdelávanie v oblasti práce s mládežou; inklúzia – zapojenie mladých ľudí s nedostatkom príležitostí do spoločnosti.
Centrum voľného času Prievidza
Centrum voľného času Prievidza je školské zariadenie, ktoré poskytuje predovšetkým neformálne vzdelávanie na základe poskytovania záujmovej činnosti, ktorá sa realizuje v priamej činnosti záujmových útvarov v priestoroch centra. Záujmová činnosť je realizovaná na základe Výchovného – vzdelávacieho programu centra voľného času, ktorý sa realizuje v niekoľkých tematických oblastiach výchovy: vzdelávacia oblasť, spoločensko-vedná oblasť, pracovno-technická oblasť, prírodovedno-environmentálna oblasť, esteticko-výchovná oblasť, telovýchovná oblasť.
Centrum voľného času Púchov
Centrum voľného času Púchov je školské zariadenie Mesta Púchov s celoročnou prevádzkou, zabezpečujúce výchovno-vzdelávaciu, záujmovú a rekreačnú činnosť detí, mládeže a rodičov v ich voľnom čase. Od 1. 4. 2002 je CVČ Včielka zariadenie s právnou subjektivitou, samostatná rozpočtová organizácia. Má dlhoročnú históriu, bolo založené 15. 10. 1961 ako Dom pionierov a mládeže v Púchove. V súčasnosti sídli v areáli MŠK Púchov, v objekte bývalej lodenice.
Centrum voľného času Myjava
Centrum voľného času ako školské výchovno-vzdelávacie zariadenie mesta Myjava pre využívanie voľného času deti a mládeže orientuje svoju činnosť najmä v mimo vyučovacom čase tak, aby prispelo k užšiemu prepojeniu vyučovacieho procesu a mimoškolskej výchovno-vzdelávacej činnosti. Ponúka pre detí a mládež možnosti užitočného trávenia voľného času na základe vlastného výberu podľa záujmov a potrieb vlastnej sebarealizácie v oblasti vedy a techniky, tvorby a ochrany životného prostredia, spoločenskej výchovy a zábavy, kultúrno-výchovnej činnosti, pohybových aktivít, športu a rekreačnej činnosti s dôrazom na relaxáciu, zábavu a rozvoj osobnosti.
Ostatní partneri
Silnejší slabším
Silnejší slabším je občianske združenie zamerané na pomoc znevýhodneným občanom so zdravotnými postihnutiami, materiálnymi problémami, ktorí sa nachádzajú v zložitých životných situáciách. Pomáhajú aj jednotlivcom, ktorí sa ocitli v zlej sociálno-ekonomickej situácii. Ich hlavnými cieľovými skupinami sú deti a mládež z detských domovov, domovov sociálnych služieb, deti zo sociálne slabších rodín, ale aj deti z bežných rodín. Vzájomnými aktivitami medzi jednotlivými skupinami búrajú predsudky a učia sa jeden od druhého.
TeCeMko ‒ TRENČIANSKE CENTRUM MLÁDEŽE o. z.
TeCeMko ‒ občianske združenie zamerané svojou činnosťou pre deti a mládež do 30 rokov veku. TeCeMko sme založili v máji 2012. Mládež a komunita - dva fenomény, ktoré nás spájajú a máme záujem sa podieľať na ich rozvoji. TeCeMko je apolitické a otvorené občianske združenie, je dobrovoľným združením občanov a činnosť vytvárame bez ohľadu na svetonázorovú, politickú či národnú príslušnosť našich členov a cieľovej skupiny. Občianske združenie je právnická osoba a založené bolo na dobu neurčitú.
Rada mládeže Trenčianskeho kraja
Rada mládeže Trenčianskeho kraja (skrátene RMTNK) je demokratické, dobrovoľné združenie detských a mládežníckych organizácií, nezávislé na politických stranách a hnutiach a pôsobí na území Trenčianskeho samosprávneho kraja. Jej cieľom je zastupovať oprávnené záujmy detí a mládeže a pomáhať tak pri vytváraní podmienok pre všestranný rozvoj detí a mládeže po stránke telesnej, duševnej, duchovnej a sociálnej na území Trenčianskeho samosprávneho kraja.
Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu
Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote. Jedná sa o overený medzinárodný vzdelávací program so silným prepojením na britskú kráľovskú rodinu, keďže bol založený v roku 1956 vojvodom z Edinburghu. Podporuje mladých ľudí na ich ceste k zodpovednosti, samostatnosti, sebavedomiu, budúcemu uplatneniu sa ak spoločnej zodpovednosti.
Slovenský zväz ľadového hokeja
Slovenský zväz ľadového hokeja je nezávislý, apolitický športový zväz, ktorý združuje kluby, športovcov a športových odborníkov a iných členov, ktorí sa podieľajú na jeho poslaní. SZĽH združuje aj regionálne zväzy ľadového hokeja vo forme občianskych združení, ktoré sú zapísané v registri občianskych združení Slovenskej republiky, prípadne ďalšie záujmové združenia fyzických a právnických osôb, ktoré súvisia s činnosťou v hokeji.
Slovenská obchodná a priemyselná komora
Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) je verejnoprávna inštitúcia, ktorá vznikla na základe zákona č. 9/1992 Zb. o obchodných a priemyselných komorách pôvodne s povinným členstvom. Pôsobí na celom území Slovenska (v každom krajskom meste je zriadená regionálna komora SOPK) a je zameraná na ochranu a podporu podnikania a na koordináciu spoločných záujmov svojich členov v podnikateľskej činnosti v tuzemsku i v zahraničí. Členmi SOPK sú právnické aj fyzické osoby, ktoré vykonávajú podnikateľskú činnosť v hospodárskych odvetviach alebo ktoré majú svojím zameraním vzťah k podnikateľskej činnosti. SOPK má zastúpenie aj v medzinárodných komorách, a to v Združení európskych obchodných a priemyselných komôr Eurochambres so sídlom v Bruseli a v Medzinárodnej obchodnej komore so sídlom v Paríži.
I AMbitious
I AMbitious je ročný, nadupaný program neformálneho vzdelávania, kde stretneš ambicióznych stredoškolákov. Program vznikol z túžby prepájať proaktívnych študentov s inšpiratívnymi profesionálmi, ktorí im predávajú svoje osobné aj kariérne vedomosti a skúsenosti. Kvôli efektivite práce so stredoškolákmi sa program zameriava na ich rozvoj v jednotlivých krajoch. V I AMbitious chcú, aby mal každý mladý človek možnosť rásť, pripraviť sa na prax v súkromnom, verejnom či neziskovom sektore, byť aktívnym pre svoje okolie, vzdelávať sa a prepájať sa s inšpiratívnymi profesionálmi z každého kúta Slovenska.
Youthwatch
YouthWatch je občianske združenie, apolitická dobrovoľná záujmová organizácia, združujúca odborníkov v oblasti práce s mládežou a politiky voči mládeži. Mládežnícku politiku chápe ako riadenie vecí verejných s cieľom zvyšovania kvality života mladých ľudí. Prispieva k zvyšovaniu kvality práce s mládežou a mládežníckej politiky sledovaním trendov, prinášaním inovácií a rozvojom mladých ľudí a tých, ktorí s nimi pracujú.
Eduma
V Edume vsádzajú na emocionálne učenie a storytelling. Cez zážitkové workshopy a tréningy vzdelávajú kľúčových aktérov v oblasti vzdelávania, sociálnej práce a zamestnávania, ktorí rozvíjajú mladých a učia ich porozumieť potrebám ľudí s prekážkami v našej spoločnosti. Spolupracuje s učiteľmi, mladými ľuďmi a lídrami na školách, s vysokoškolskými pedagógmi i so študentmi na univerzitách, ktorí sa pripravujú na pomáhajúce profesie. Je prvá organizácia na Slovensku, ktorá prišla s inovatívnym vzdelávacím portálom Onlinezivakniznica.sk. Tvoria ho autentické video príbehy ľudí s rôznymi prekážkami.
Mediálni partneri
Dubnická internetová telka
Dubnickú internetovú telku tvorí tím mladých ľudí prevažne stredoškolákov a vysokoškolákov z Dubnice nad Váhom a jej okolia od Ilavy až po Trenčín. Majú za to, že objektívna informovanosť v našom kraji viazne, a preto sa rozhodli založiť médium, ktoré dokáže divákom poskytnúť pravdivý náhľad na dianie v našom regióne. Jedným z cieľom tohto projektu je aj zapojenie mladých ľudí do dialógov zo samosprávami. Tento projekt bol spolufinancovaný z európskeho grantového programu Mládež v akcii. Dohľad nad týmto programom zabezpečuje na Slovensku Slovenský inštitút mládeže - IUVENTA.
Cezhraničné partnerstvá
Zespół Taneczny Nowinka Skwierzyna/Przytoczna
Tanečná skupina NOWINKA - NEW DANCE pôsobí vo Vzdelávacom tíme v Skwierzyne (1988) a v Mestskom kultúrnom centre v Przytoczne (2012). Zakladateľom skupiny bola Nadzieja Szczepaniak. Od roku 2002 pôsobila ako choreografka a inštruktorka tanečnica NOWINKA - NEW DANCE - Manuela Mamys, ktorá je umeleckou manažérkou. Združenia, v ktorých skupina pôsobí, sú okrem iného zakladajúcim členom poľskej rady mládežníckych organizácií a členov poľskej tanečnej asociácie a poľskej akrobatickej asociácie Rock 'n' Roll.
Prázdninová škola Lipnice
Prázdninová škola Lipnice (CZ) je nezisková organizácia, ktorá pomáha ľuďom objavovať a rozvinúť vlastný potenciál, posilňuje odvahu, tvorivosť a schopnosť postaviť sa za seba, za druhých a svet okolo. Ich kurzy sú zážitkom, ktorý vyvoláva pozitívne zmeny v jednotlivcoch a spoločnosti. Už cez 40 rokov vytvára jedinečnú metódu zážitkovej pedagogiky, ktorú ponúkajú širokej vedomosti, školám i neziskovému sektoru. Ukazuje, že učenie môže byť iné a zábavné.
Centrum pro podporu podnikání a zaměstnanosti
Centrum pro podporu podnikání a zaměstnanosti, z.ú. Organizácia bola založená v roku 2018 spoločnosťou Heimstaden. Svojou činnosťou sa snaží zvýšiť podnikavosť obyvateľov v Moravsko-sliezskom regióne. Medzi hlavnú činnosť patrí vzdelávanie, poradenstvo v oblasti udržateľného podnikania a sociálnych inovácií a coworkingové centrum. V rámci podnikateľského poradenstva sa snažia pomáhať začínajúcim podnikateľom realizovať ich podnikateľský zámer na princípoch udržateľného rastu. Ďalej prevádzkujú projektový inkubátor pre mladých, v ktorom sa mladí ľudia učia vymýšľať, realizovať i finančne vyúčtovávať malé komunitne prospešné projekty.
Petrklíč help
Petrklíč help
Petrklíč help je miestom, kde mladí ľudia nachádzajú priestor ku kreativite a príležitosť na dobrovoľníctvo, rozvoj, poučenie, odpočinok i zábavu. Petrklíč help je mládežnícka, vzdelávacia a inovačná nezisková organizácia pôsobiaca od roku 2005. Má bohaté skúsenosti s neformálnym vzdelávaním, poradenstvom, dobrovoľníctvom, rozvojom mladých ľudí a ich myšlienok, cezhraničnou i medzinárodnou spoluprácou, ekologickou problematikou a participáciou mládeže.
Vízia: byť miestom na Sliezsku, kde ľudia nachádzajú priestor ku kreativite a príležitosť na dobrovoľníctvo, rozvoju, poučenie, odpočinku i zábave. Misia: pomáhať mladým ľuďom uspieť tým, že pre nich hľadajú možnosti, ako realizovať ich nápady. Hodnoty: veriť v schopnosti mladých ľudí; usilovať sa o nadviazanie osobného vzťahu; rozvíjať programy, ktoré sú cenené pre svoju inovatívnosť, prepracovanosť, variabilnosť, hravosť a poučiteľnosť, načúvať nápadom; byť otvorení všetkým; spolupracovať a vážiť si prácu iných organizácií.
Petrklíč help je miestom, kde mladí ľudia nachádzajú priestor ku kreativite a príležitosť na dobrovoľníctvo, rozvoj, poučenie, odpočinok i zábavu. Petrklíč help je mládežnícka, vzdelávacia a inovačná nezisková organizácia pôsobiaca od roku 2005. Má bohaté skúsenosti s neformálnym vzdelávaním, poradenstvom, dobrovoľníctvom, rozvojom mladých ľudí a ich myšlienok, cezhraničnou i medzinárodnou spoluprácou, ekologickou problematikou a participáciou mládeže.
Vízia: byť miestom na Sliezsku, kde ľudia nachádzajú priestor ku kreativite a príležitosť na dobrovoľníctvo, rozvoju, poučenie, odpočinku i zábave. Misia: pomáhať mladým ľuďom uspieť tým, že pre nich hľadajú možnosti, ako realizovať ich nápady. Hodnoty: veriť v schopnosti mladých ľudí; usilovať sa o nadviazanie osobného vzťahu; rozvíjať programy, ktoré sú cenené pre svoju inovatívnosť, prepracovanosť, variabilnosť, hravosť a poučiteľnosť, načúvať nápadom; byť otvorení všetkým; spolupracovať a vážiť si prácu iných organizácií.
Nadácia FEIS
Nadácia FEIS
Poslaním nadácie FEIS je rozširovať obzory mladých ľudí a dopĺňať ich vzdelávanie v oblastiach, ktoré sú zanedbávané tradičným vzdelávacím systémom. Nadácia európskych iniciatív v Sliezsku (FEIS) bola založená v roku 2010. Jej hlavnými cieľmi sú: rozvoj občianskej spoločnosti, podpora európskej spolupatričnosti, začlenenie vylúčených osôb alebo osôb ohrozených vylúčením k účasti na spoločenskej aktivite, mobilizácia mladých ľudí k účasti na verejných veciach a podpora kultúrnych a geografických hodnôt poľskej provincie - Sliezska v Európe. Od roku 2019 sa FEIS stará o radu mládeže v Bytome. Jeho vznik bol výsledkom dvojročného projektu www.youthcards.eu, ktorý vybral miestnych vedúcich mládeže. V súčasnosti si ich činnosť v rámci mládežníckeho mestského zastupiteľstva vyžaduje ďalšiu podporu, predovšetkým v oblasti medzinárodnej a regionálnej spolupráce. FEIS pôsobí v sieti mimovládnych organizácií mesta Bytom - MNO FORUM. Jedným z výsledkov fóra je založenie pracovnej skupiny pre mestské dobrovoľníctvo.
Poslaním nadácie FEIS je rozširovať obzory mladých ľudí a dopĺňať ich vzdelávanie v oblastiach, ktoré sú zanedbávané tradičným vzdelávacím systémom. Nadácia európskych iniciatív v Sliezsku (FEIS) bola založená v roku 2010. Jej hlavnými cieľmi sú: rozvoj občianskej spoločnosti, podpora európskej spolupatričnosti, začlenenie vylúčených osôb alebo osôb ohrozených vylúčením k účasti na spoločenskej aktivite, mobilizácia mladých ľudí k účasti na verejných veciach a podpora kultúrnych a geografických hodnôt poľskej provincie - Sliezska v Európe. Od roku 2019 sa FEIS stará o radu mládeže v Bytome. Jeho vznik bol výsledkom dvojročného projektu www.youthcards.eu, ktorý vybral miestnych vedúcich mládeže. V súčasnosti si ich činnosť v rámci mládežníckeho mestského zastupiteľstva vyžaduje ďalšiu podporu, predovšetkým v oblasti medzinárodnej a regionálnej spolupráce. FEIS pôsobí v sieti mimovládnych organizácií mesta Bytom - MNO FORUM. Jedným z výsledkov fóra je založenie pracovnej skupiny pre mestské dobrovoľníctvo.